СПОНСОРИ

НАЙБІЛЬШИЙ ВИБІР КИЛИМІВ НА УКРАЇНІ
 
www.ujsba.com.ua
ЯРОСЛАВ ГАЦУЛА: "Я обов'язково втілю свою мрію у життя"


Лілія Будзуляк: Чому ви вирішили займатись аквабайком?
Ярослав Гарцула: Кожен божеволіє по-своєму: хтось не може жити без машин, хтось з головою занурюється у роботу... А я не уявляю себе без аквабайку. У цей спорт потрапив цілком випадково, десь вісім років тому, в Польщі. Проте роль глядача мене не влаштовувала, тому вирішив спробувати себе в як учасник. Як на новачка - показав досить високий результат. Відтоді я тричі вигравав чемпіонат України, завоював кубок України, А тепер не уявляю свого життя без аквабайку.
Л.Б: Чи вважаєте себе екстремалом?
Я.Г: Безперечно, так. Це один з найекстремальніших видів спорту, який потребує відповідної фізичної підготовки та витривалості. Аквабайкерів прирівнюють до пілотів, оскільки водний мотоцикл не їздить, а літає над гребенями хвиль Із швидкістю 130-140 кілометрів за годину, розвиваючи швидкість до 100 кілометрів за 2,5 секунди. Маневри, які виконує пілот, можна порівнювати зі стрибками з двометрової висоти.
Л.Б: Де ви тренуєтесь, адже аквабайк потребує великих водних просторів?
Я.Г: Я тренуюся на озері Глинна Наварія, що на околиці Львова. В основному займаюся раз у тиждень. Звісно, коли потрібно підготуватися до змагань, мене можна побачити на озері значно частіше. Оскільки змагання відбуваються переважно в Європі, то і тренування мої відповідно проходять там же.
Л.Б: Чи змінилося ваше життя після того, як ви почали займатись аквабайком?
Я.Г: Безперечно. Перш за все я, як усі істинні українці, не відмовляв собі ні в чому, звідки і з'явилася проблема із зайвою вагою. На той час важив 120 кілограмів, але завдяки численним тренуванням зумів схуднути до 84. Раз у два тижні я біжу марафон: з Городка (приміська зона за 25 км. від Львова) до центрального львівського мосту. Тому в свої 50 я почуваю себе досить молодим. Як на мене, то у паспорті слід вказувати біологічний вік, тому що навіть у старшому віці людина почувається молодою. Як кажуть, у здоровому тілі здоровий дух.
Л.Б: Як ваша сім'я ставиться до такого захоплення? Чи супроводжують вас на змаганнях?
Дружина страшенно переживає, вона називає мене «crazy», та я б і не зміг зосередитись, якби поруч були рідні. Аквабайк — дуже небезпечний вид спорту. Водяні мотоцикли не мають гальм, тому слід бути максимально уважним та добре продумувати маршрут дистанції, щоб не зійти із неї передчасно.
Л.Б: Ваші рідні також полюбляють займатися спортом?
Я.Г: На жаль, не так, як я. Мій старший син Тарас займається банківською справою, зохоплюється вивченням іноземних мов, але зовсім не цікавиться спортом. От молодший син Марко досить добре плаває, він ще школяр, але вже проявляє цікавість до водяних скутерів. Донька Марта мріє займатися туристичним бізнесом, а до спорту не виявляє особливої цікавості.
Л.Б: Як вам вдається поєднувати ці дві стихії: бізнес та водяний спорт? Чому приділяєте більше уваги?
Я.Г: Звичайно, бізнесу. У мене хороша команда, яка зі мною вже 12 років і на яку завжди можу залишити свої справи, бо абсолютно впевнений, що мій бізнес у надійних руках. Спорт для душі, він приносить задоволення, тримає в тонусі. А бізнес є джерелом, завдяки якому я можу здійснювати свої проекти, Існувати, врешті-решт, займатись аквабайком. Аквабайк — це вид спорту, який потребує величезних затрат. Якшо врахувати те, що водяний мотоцикл «живе» в середньому 28 годин, то професійний спортсмен повинен мати щонайменше три машини. Вартість одного спортивного тюнінгованого водяного мотоцикла можна порівняти з вартістю двох мерседесів, тому займатися лише аквабайком - не по кишені.
Л.Б: Чи вдасться вам здійснити мрію про встановлення світового рекорду?
Я.Г: Обов'язково. Я вже кілька років намагаюся знайти спонсора, оскільки мій задум коштуватиме півмільйона доларів. Обійти Європу за 80 днів - ось основна моя Ціль. Якщо за наступні два роки я не знайду спонсора, то профінансую «операцію» сам. Звісно, із меншими затратами, без фотокамер, але я обов'язково втілю свою мрію у життя. Щоб мене внесли до книги рекордів Гіннеса, потрібна лише реєстрація в прибережних портах та двоє свідків на кожному місці зупинки.
Л.Б: Ви відомий спортсмен, успішний бізнесмен, серед вашого оточення багато знаменитостей?
Я.Г: Так. Я знайомий із багатьма шанованими людьми не тільки України, а й зарубіжжя. Серед моїх товаришів є політики, спортсмени, просто публічні люди. Зокрема я пишаюся дружбою з повноважним послом Королівства Бельгії Марком Вінком; моїм товаришем є голова Європейської асоціації аквабайку Ів Ван Хірс, семикратний світовий рекордсмен з аквабайку граф Аль-вароде Марічалар. Ви знаєте, перед стартом усі суперники є найкращими друзями. Це просто фантастичні люди, але тільки пролунає слово «старт», вони стають найзапеклішими ворогами, оскільки кожен прагне перемоги.
Л.Б: 3 чого розпочалася ваша кар'єра, чому вирішили займатися саме килимовим бізнесом?
Я.Г: Спочатку я займався зовсім іншою справою, але якось мої друзі з Чернівців запропонували ознайомитися з килимовим бізнесом. Казали, що це цікаво, це якраз моє. Тепер я не уявляю, чи міг би займатися чимось іншим.
Л.Б: Звідки ви черпаєте свої бізнесові ідеї?
Я.Г: Ви знаєте, як художник леліє свою картину, додаючи все нові і нові барви, так і я завжди в пошуку чогось нового, цікавого. Мені допомагає дружина Анжела, яка має надзвичайне мистецьке бачення. Вона є генеральним арт-дизайнером і моєю правою рукою.
Л.Б: Зараз серед заможних людей
стало модним іти в політику, у вас немає таких планів?
Я.Г: Ні, я ставлюся до цього категорично. У політику йдуть люди, які вміють говорити неправду, які можуть поводитися з народом, як з інструментом. Я не хочу бути білою вороною, яка буде чесно вести свої справи. Я професіонал в одному.
Л.Б: Ви спортсмен міжнародного класу, впливовий бізнесмен, зразковий сім'янин, чи можете розкрити читачам секрет свого успіху?
Я.Г: Усе дуже просто: Can you! Believe me! Головне - діяти, зараз є стільки можливостей себе реалізувати. Я не знаю, чи роблю все правильно, але би з радістю повернув час на 25 років назад.


Лілія БУДЗУЛЯК (ВЕРСАЛЬ)


  Copyright © 2008 Західно-Українське регіональне інформаційне агентство "Галицький портал"    

Розробка і дизайн: Резь Ярослав
 Львів у світі
Найближчим часом у Львові буде відкрите перше в Україні Почесне консульство короліва Бельгія. Хто обійме посаду консула?,,,,
 Рекорди
70 днів навколо Європи! Саме за такий час майстер спорту у класі
аквабайки Ярослав Гарцула зробить спробу обігнути Європу по береговій лінії у липні- серпні 2009 року.
Український спортсмен подав заявку на рекорд Гіннеса....
Килими через інтернет
Найбільший асортимент килимів в Україні. Ексклюзивні колекції, ручна робота, осінні знижки 20, 50, 70%....